fbpx

7 yaşındaki Filipinli kız telefondaki uygulamasından yemek siparişi verdi. 42 kurye aynı siparişle kızın evine geldi.

Peki 42 kuryenin aynı anda ve aynı sipariş ile küçük kızın siparişini teslim etmek için yola koyulmalarına hangi durum sebep olmuştu?

42 kuryenin aynı sipariş ile eve gelmelerinin nedeni, yemek uygulamasının teknik bir aksaklıktan dolayı çalışmadığı bir esnada küçük kızın tekrar tekrar sipariş butonuna basmasıydı. 

Yemek dağıtım uygulamaları, insanlara büyük kolaylıklar sağlasa da, uygulamadaki teknik bir aksaklık veya yavaş bir internet, nadir de olsa bu kolaylıkları büyük bir çileye dönüştürebiliyor.

Verdiği siparişin ayrı paketlerini taşıyan 40’tan fazla motor kuryesinin evinin önüne sıraya dizildiği Filipinli küçük kızın başına gelen olay da tam olarak buydu.

Bu ilginç olay Filipinler’in Cebu şehrinde yaşandı. Büyükannesiyle birlikte öğle yemeği yemek için iki kutu kızarmış tavuk ve kızarmış patates içeren siparişini vermek isteyen küçük kız, yavaş internetinin ve yemek uygulamasının düzensiz arayüzünün kurbanı oldu. Siparişin verilmesinden bir süre sonra ikamet ettikleri Barangay Mabolo’nın dar sokağında, 42 motor kurye sürücüsünün birkaç dakika aralıklarla peş peşe, komşuların meraklı bakışları arasında kızın evinin önüne dizildikleri görüldü.

Aynı mahallede oturan Dann Kayne Suarez ise şahit olduğu bu ilginç olayı anlatmak için Facebook’tan canlı yayın açtı. Suarez, aynı siparişin 40’tan fazla kurye ile eve getirilmesinin sebebini ise yemek uygulaması çalışmıyorken küçük kızın sipariş butonuna tekrar tekrar tıklaması olarak belirtti. Suarez, yedi yaşındaki kızın, genellikle ailesi işteyken sık sık kendisi ve ailesi için uygulamadan yemek siparişi verdiğini ve daha önce küçük kızın başına böyle bir olayın hiç gelmediğini söyledi. 

Her geçen dakika kızın adresine daha fazla kurye gelmeye başladıkça, mahalledeki komşular teslim edilen paketlerden bazılarını satın almaya gönüllü oldu. Çünkü PHP 189’a eşit olması gereken sipariş, uygulamada yaşan teknik bir arıza nedeniyle PHP 7,945’e yükselmişti.

https://www.facebook.com/645541995/videos/10158268936821996/

Suarez “Siparişlerin daha fazla alıcı bulması için canlı yayın açtım. Bununla birlikte, bazı kuryeler bir sonraki siparişleri için acele ediyordu ve siparişin ücretini almadan mahalleden ayrıldılar” diye ekledi.

Kızın yaşadığı şok için ise Suarez “Küçük kızı görünce acıdım çünkü ne olduğunu bilmiyordu ve ağlıyordu” dedi.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

jonturk

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =