fbpx

Başımızın belası dolar uykumuzda bile bizi rahat bırakmıyor. Döviz kurundaki artış, rüyaları da etkiledi. Google Arama Trendleri’ne göre ‘Rüyada dolar görmek’, 2004’ten bu yana en yüksek arama hacmine ulaştı. İşin ilginç yanıysa bu aramaları en çok yapan Sivaslılar oldu. Google, kullanıcıların yaptığı aramalardaki terimlerin arama yoğunluğunu ve ilgisini Google Arama Trendleri servisi ile gösteriyor.

Herkese açık olan Google Trends’deki rakamlar, 0 ile 100 arasında değerlendiriliyor. 100 değeri, arama teriminin en yüksek popülerliğe sahip olduğu dönemi temsil ederken,  0 değeri ise bu terim için yeterince veri olmadığını gösteriyor.
Verilere göre dolar/TL kurunun yükseliişi ile birlikte “rüyada dolar görme” de arttı.
Habertürk gazetesinden Necdet Çalışkan’ın haberine göre, gündemdeki gelişmelerin bir yansıması olan arama trendlerinde Türkiye’deki kullanıcıların yaptığı “Rüyada dolar görmek” araması, dolar kurunun tavan yaptığı son günlerde Google aramalarında 100 değerine ulaştı. Google’da 2004 Ocak ayından bu yana yapılan aramalarda, “Rüyada dolar görmek” terimi en yüksek popülerliğine 10 Ağustos Cuma günü ulaştı.

Rüyada dolar görmek ne anlama geliyor?

Rüya tabirleri değerlendirmelerine göre rüyada dolar görmek, rüya sahibinin maddi şeylere sahip olacağı anlamına geliyor. Rüya gören kişinin dolar saydığını görmesi işinde gücünde hayırlı haberler alacağını beklediği haberlerin geleceğini istediklerine engel bir durum çıkmayacağını gösteriri.

Kişi rüyasında birinin bir başkasına dolar verdiğini görmesi sıkıntılarından uzun bir süre sonra kurtulacağına ve beklediği rahatlığa kavuşacağına kırgınlık küslük dargınlıkların son bulacağına rivayet eder. Aynı zamanda mala mülke de yorulur bu rüyalar. Eğer rüyanızda dolar alıyorsanız bu da bolluk bereker rızk demektir. Eğer deste deste dolar görüyorsanız yapacağınız işte ya da yaptığınız işte helal kazanç anlamına gelir hayırlı bol kazanç bereketli kazanca rivayet edilir. İçinde dolar dolu çanta poşet veyahut ona benzer birşeyin içinde dolar görmek bolluk bereket ve yaptığınız işte büyük kar  edeceğinizin anlamına gelmektedir. Fakirlikten kurtulma ve zenginliğe işarettir.

Bu ay başına göre ikiye katlanan “Rüyada dolar görmek” arama terimine olan ilgi, temmuz ayı sonuna göre ise tam dört kat artmış durumda. Google’ın Arama Trendleri’nde şehirlere göre aramalara bakıldığında son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir Sivas oldu. Sivas’ı sırasıyla Erzurum ve Van takip etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − two =

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı