fbpx

Nalet gelsin rüyalarımıza bile giriyor: Google aramalarda ‘Rüyada Dolar Görmek’ 4 katına çıktı


Başımızın belası dolar uykumuzda bile bizi rahat bırakmıyor. Döviz kurundaki artış, rüyaları da etkiledi. Google Arama Trendleri’ne göre ‘Rüyada dolar görmek’, 2004’ten bu yana en yüksek arama hacmine ulaştı. İşin ilginç yanıysa bu aramaları en çok yapan Sivaslılar oldu.

Google, kullanıcıların yaptığı aramalardaki terimlerin arama yoğunluğunu ve ilgisini Google Arama Trendleri servisi ile gösteriyor.

Herkese açık olan Google Trends’deki rakamlar, 0 ile 100 arasında değerlendiriliyor. 100 değeri, arama teriminin en yüksek popülerliğe sahip olduğu dönemi temsil ederken,  0 değeri ise bu terim için yeterince veri olmadığını gösteriyor.

Verilere göre dolar/TL kurunun yükseliişi ile birlikte “rüyada dolar görme” de arttı.

Habertürk gazetesinden Necdet Çalışkan’ın haberine göre, gündemdeki gelişmelerin bir yansıması olan arama trendlerinde Türkiye’deki kullanıcıların yaptığı “Rüyada dolar görmek” araması, dolar kurunun tavan yaptığı son günlerde Google aramalarında 100 değerine ulaştı. Google’da 2004 Ocak ayından bu yana yapılan aramalarda, “Rüyada dolar görmek” terimi en yüksek popülerliğine 10 Ağustos Cuma günü ulaştı.

Bu ay başına göre ikiye katlanan “Rüyada dolar görmek” arama terimine olan ilgi, temmuz ayı sonuna göre ise tam dört kat artmış durumda. Google’ın Arama Trendleri’nde şehirlere göre aramalara bakıldığında son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir Sivas oldu. Sivas’ı sırasıyla Erzurum ve Van takip etti.

Rüyada dolar görmek ne anlama geliyor?

Rüya tabirleri değerlendirmelerine göre rüyada dolar görmek, rüya sahibinin maddi şeylere sahip olacağı anlamına geliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

259
171 Paylaşım, 259 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + thirteen =

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları