fbpx

LinkedIn verilerine göre, önümüzdeki yıllarda baskın olması beklenen işgücü «yapay zeka uzmanı» ve makine eğitimi ile ilgili her şeydir. Yukarıdaki sektörler İngiltere, İspanya ve Almanya’da en hızlı büyüyen işgücü piyasaları olarak kabul edilmektedir.

LinkedIn raporuna göre, yapay zekaya ek olarak, çok kullanışlı ve hızlı büyüyen bir profesyonel sektör, TensorFlow platformundaki uzmanlık değil, aynı zamanda Python programlama dili bilgisidir.

Bu uzmanlık alanlarında en yüksek özümseme ve aslında BT dışında yüksek oranlarda sektörler finansal hizmetler, bilgisayar yazılımları ve yeni sistem araştırmalarıdır.

«Yapay zeka uzmanı», yukarıda belirtilen ülkelerde üst düzey çalışmalara ek olarak, Fransa’da işe alımda iki, İtalya’da dördüncü sırada yer alıyor ve her iki ülke de veri güvenliği memuru rolünü ilk sıraya koyuyor.

Verilerinin güvenliği için, en çok istihdam edilen endüstriler devlet kurumlarından ve finans kurumlarından, hastanelerden ve genel olarak sağlık hizmetlerinden ve bilişim şirketlerinden gelir.

Yüksek teknolojili mesleklerin tartışmasız hakimiyetine rağmen, insanlar arası temasın önemi hala çok önemlidir, bu nedenle müşteri desteği ve satış gibi görevlerin listede hala yüksek olması şaşırtıcı değildir.

 1. Yapay Zeka Uzmanı
 2. Veri koruma görevlisi
 3. Robotik Mühendisi
 4. Web sitesi güvenilirlik mühendisi
 5. Başarılı müşteri uzmanı
 6. Salesforce için geliştirici
 7. Müşteri Danışmanı
 8. Siber uzman
 9. Web sitesi güvenilirlik mühendisi
 10. Müşteri Danışmanı
 11. İnsan kaynakları ortağı
 12. Veri koruma görevlisi
 13. Ticari emlakçı emlakçı
 14. Müşteri Danışmanı
 15. Topluluk İlişkileri Direktörü
   
 16. Şu anda en fazla açıklığa sahip ilk 10 iş:
  1. Yazılım geliştirici
  2. Satış Temsilcis
  3. Proje Müdürü
  4. BT yöneticisi
  5. Müşteri hizmetleri uzmanı
  6. Dijital pazarlamacı
  7. BT destek / yardım masası
  8. Veri analisti
  9. Finansal Analist
  10. Grafik tasarımcı                                                                                                                                  ABD’de şu anda durum nasıl? Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece üç ay içinde işsizlik oranı 50 yılın en düşük seviyesinden 70 yılın en yüksek seviyesine indi. Etki esas olarak düşük gelirli ve az temsil edilen azınlıklara mensup kişiler için hissedildi. Covid-19 nedeniyle işsiz kalan tüm insanlar yeni iş bulmalı, fakat aynı zamanda işgücü piyasasına rekabet edebilmek için yeteneklerini geliştirmelidir. Elbette, yeni bir işe ihtiyaç duyan herkes, yeni bir iş bulma sürecini daha kolay bir şekilde yapmak için LinkedIn tarafından yayınlanan yukarıdaki verilere bakabilir.
  11. İşe alımda en yüksek artışa sahip ilk 10 işveren:
   1. Amazon
   2. Amazon Web Servisleri
   3. Microsoft,
   4. Kuzeybatı Karşılıklı
   5. Facebook
   6. Wells Fargo
   7. Lowe Şirketleri A.Ş.
   8. elma
   9. Ev deposu
   10. Amerikan ordusu 
   11. Sizde olması beklenen beceriler
    1. öğretim
    2. JavaScript
    3. Müfredat geliştirme
    4. Zaman yönetimi
    5. Hesap Yönetimi
    6. Satış Yönetimi
    7. yazı
    8. Takım Oluşturma
    9. Operasyon Yönetimi
    10. Yasal Yazım
    11. İşe alma
    12. İnşaat yönetimi
    13. Sivil dava
    14. Program yönetimi
    15. Yaratıcı Yazarlık
    16. Hesap mutabakatı
    17. Envanter yönetimi
    18. Satış Operasyonları
    19. Defteri Kebir
    20. Müşteri memnuniyeti
   12. Bu noktada, LinkedIn verilerine göre, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların gelişmiş ülkelerde yaşayanlara göre geleceği konusunda daha iyimser olduklarını belirtmek gerekir. Hindistan ve Endonezya gibi gelişmekte olan ekonomilerde katılımcılar Japonya ve Avustralya’nın olgun ekonomilerindekilerden daha iyimserdir. Ayrıca, Kuzey Amerika’da, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki insanlar hayal kırıklığı yaşıyor. Bu eğilim İtalya, Fransa ve İspanya’daki gibi diğer gelişmiş ekonomilerde de devam ediyor.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 7 =