fbpx

Iphone’de programsız video kaydetme nasıl yapılır?


 Hemen hemen tüm Iphone kullacılarının internette arattığı bir sorunun cevabını sizlere basit bir şekilde anlatarak yapmanızı sağlayacağız. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda ekranı kaydetme nasıl yapılır bunun için bir program gereklimi herhangi bir uygulama indirilmesi gerekiyor mu tüm bu soruların cevapları haberimizde

1) Iphoneler’de ekran videosu kaydetmek için program indirmeme gerek varmı?

Hayır bu uygulama telefonunuzun kendisinde var olduğu için herhangi bir program indirmenize gerek yoktur. Bazı aldatıcı sitelerde ekran videosu kaydetmek için bu linke tıklayın indirin gibi sizleri aldatıcı şeyler yazsada kesinlikle buna itimat etmeyiniz.

2) Iphoneler’de ekran videosu kaydetme olayı tüm telefonlarda geçerli mi?

Bu sorunun cevabını öğrenmek için telefonunuzun iOS 11 veya sonraki bir sürümlerini yaparak güncelleme yapması gerekiyor. Yani iOS 11 güncellemesini yapan tüm telefonlarda ekran kaydetme yapılabilmektedir.

3) Peki Iphone’de ekran kaydı yapmak için nasıl bir yol izlemeniz gerekli?

Telefonunuzu elinize alın sırasıyla yapmanız gerekenleri anlatalım önce Ayarlar kısmına gidin oradan , Denetim Merkezi’ne tıklayın karşınıza çıkan listede Denetimleri Özelleştir’i göreceksiniz ona tıklayın  ve Ekran Kaydı’nın yanındaki  (artı) simgesine dokunun.

Telefonunuzda bulunan alt ekranını yukarı kaydırın. Yani wifi bağlantısını açmanız için ya da el fenerini açmanız için yaptığınız hareketi yapın ardından en alt kısmında bulunan yuvarlak simgeye sertçe basın ekran videosunu kaydetmeye başlayacaktır (kayıt 3ten geriye sarıp başlatılacaktır) telefonunuz kayıt işlemi bittikten sonra ekranınızın üstünde kaydı durdurun kısmına tıklayınca kaydettiğiniz video fotoğraf galerinize gelecektr.

Bu kaydettiğiniz videonun düzenlemesini de yani videoda kendi ekranınızı görmek istemeyip sadece ana videoyu görmek isterseniz. Video düzenle butonuna tıklayıp önü ve arka kısmını keserek sadece ana videoyu kaydedebilirsiniz. 


Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı