fbpx

Instagram, TikTok’un En Büyük Rakibi Olacak Yeni Özelliği Reels’i Kullanıma Sundu

Instagram, kullanıcılara TikTok benzeri bir deneyim sunacak olan Reels isimli özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, 15’er saniyelik videoların çekilmesini ve bu videoların düzenlenmesini sağlıyor. Instagram, TikTok kullanıcılarını çekmek için hazırladığı yeni bir özelliğini kullanıma sundu.

Instagram, yeni özelliği “Reels” olarak isimlendiriyor ve kullanıcılara TikTok’un neredeyse birebir kopyasını sunuyor. Kullanıcıların 15 saniyelik videolar çekebildikleri Reels özelliği ile birlikte Instagram içerisinde TikTok deneyimi yaşamak mümkün olacak gibi görünüyor.

Kullanıcılar, Instagram’ın yeni özelliğini kullanarak TikTok benzeri videolar oluşturabilecekler.

Üstelik Instagram geliştiricileri, kullanıcıların TikTok’tan vazgeçmelerini sağlayabilmek adına TikTok’taki bazı özellikleri bu özelliğe entegre etmişler. Mesela bir kullanıcı, Reels’i kullanarak Instagram’ın müzik kütüphanesinden müzikler kullanabiliyor. Ayrıca bu özellikle birlikte video geçişlerini pürüzsüz hale getiren bir araç da yer alıyor.

Instagram’ın Reels özelliği ile çekilmiş 15 saniyelik videolar, gönderi ya da hikaye olarak paylaşılabilecek. Ayrıca kullanıcılar, Keşfet menüsü altından Reels videolarına da kolaylıkla erişebilecekler. Bu sayede kullanıcılar, Reels videolarıyla daha hızlı bir şekilde tanışma imkanı yakalamış olacaklar. 

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 2 =