fbpx

Evde koronavirüs testi nasıl yapılır? Hastaneye gitmeden koronavirüs testi yapma. Koronavirüs testi nasıl yapılır? Kendi kendimize evde koronavirüs testi yapma. Evde PCR testi yapma

PCR testi, herhangi bir semptomu olmasa bile COVID-19 hastalığını taşıyan kişilerin en erken evrede belirlenmesini sağlayan güvenli bir testtir. Hastalık tanısının erken evrede konulması, tedavi, izolasyon ve önlem sürecinin erken başlamasına yardımcı olmaktadır.

Bazı özel hastaneler COVID-19 PCR Testi – Ev Kiti ile bulunduğunuz ortamda kolay ve pratik bir şekilde siz de kendi kendinize veya bir yakınınız yardımıyla sürüntü örneği alabilir, test paketini kurye süreci ile laboratuvarlara gönderebilirerek sonuçları online olarak bildiriyor.

Ev Kitini alan hastalar özel hastanelerin e-Hemşire uygulamasıyla ihtiyaç duyulması halinde uzman hemşirelerle görüntülü görüşme desteğiyle numune alabilir, güvenli şekilde uygulayı tamamlayabileceklerdir.

EVDE PCR TESTİ YAPMA (EVDE KORONAVİRÜS TESTİ YAPMA)

BOĞAZINIZDAN SÜRÜNTÜ ALIN

Örnek alma çubuğunu boğazınızın her iki yanına sertçe sürterek ve çevirerek sürüntüyü alın.

BURNUNUZDAN SÜRÜNTÜ ALIN

Aynı çubuğu burnunuzun her iki deliğine, bir engelle karşılaşana kadar derine ilerletip birkaç kez çevirin.

Evde yapılan PCR testi (koronavirüs testi) güvenilir mi?

PCR testi COVID-19 için bugün bilinen en güvenilir tanı testidir. Hızlı tanı testleri, koronavirüs açısından hızlı bir şekilde sonuç verse de PCR testine göre daha az duyarlıdır. Bu nedenle özellikle koronavirüs belirtisi gösteren kişilerin hızlı tanı testleri negatif olsa bile, PCR testi ile teyit alınması gerekir.

Kendi yapacağınız PCR testinizi, kutu içerisindeki uygulama kılavuzu ve videodaki detaylara göre tamamladığınızda, test sonuçlarınızın güvenirliğinin hastanede yapılan uygulamadan bir farkı olmayacaktır.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − three =