fbpx

Türkiye pazarına girdikten sonra bir anda popülerlerliğini arttıran Xiaomi uygun fiyatlı telefonlarını tanıtmaya devam ediyor.  Xiaomi Redmi 9A ve 9C modellerini tanıtarak piyasaya hızlı bir giriş yapacağa benziyor. Özellikle üç kameralı olması özellikleri depolama alanı ve fiyatıyla ülkemizde telefon piyasasını alt üst edeceğe benziyor. İşte Xiaomi Redmi 9A ve Redmi 9C özellikleri ve fiyatı hakkında bilfiler

Redmi 9A özellikleri ve fiyatı

MediaTek Helio G25 işlemci, Redmi 9A, 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile karışımıza çıkıyor.  6.53 inç büyüklüğündeki ekranı 720p çözünürlüğü bulunan ve 5000 mAh bataryası bulunan  Redmi 9A’da arka tarafında 13 Megapiksel, ön tarafında 5 Megapiksel kamera yer alıyor.

Redmi 9A’nın fiyatı 85 dolar olarak belirlendi. Türkiye fiyatı da 700- 800 tl civarında olması bekleniyor.

Redmi 9C özellikleri ve fiyatı

Redmi 9C’nin özellikleri ve fiyatına bakacak olursak MediaTek’in bir diğer işlemcisi olan Helio G35‘den güç alıyor ve 2 GB RAM ile 32 GB depolama alanı bulunuyor. 6.53 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekranın yer aldığı Redmi 9C’de, 5000 mAh batarya bulunuyor. Önde 5 Megapiksel kamera  arka tarafta ise 13 Megapiksel ana kameraya iki kamera daha eşlik ediyor.

Redmi 9C’nin fiyatı 429 RM yani 100 dolar olarak belirlendi. Türkiye fiyatının 900 ile 1000 tl arasında olması bekleniyor. 

NOT: Telefonun henüz kamera ve çekim teknikleriyle ilgili olumlu olumsuz bir şey söylemek çok zor çünkü henüz kullanıcı tarafından test edilmemiş sadece tanıtımda verilen bilgilerden yola çıkılalara alıcılara özellikleri belirtilmiştir. Ancak fiyatı ve özellikleri ile şu an için alınabilecek en uygun telefon olarak karşımıza çıkıyor.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 12 =