fbpx

EBA canlı ders uygulamasına geçildiği andan itibaren bir çok öğretmen canlı dersi başlatma anında ERROR: auth sdk failed, sdk init failed,  sdk init failet-14 ve Error Type: LastErrorTypeAuth hatası aldığını belirtmektedir.

Neden EBA’da online derse giriş sırasında hata veriyor? İşte nedenleri ve neler yapmanız gerektiğinin sıralı bir şekilde cevabı. 

1) EBA canlı derse üst üste bağlanmaya çalışınca arka planda birkaç tane EBA Canlı Ders uygulaması açtığınızda bu hatayı alabilirsiniz. Bu açılan sayfaları kapamanız gerekmektedir.

2)EBA canlı ders kurulum programı esnasında sorun yaşamış olabilirsiniz.

3)Kullandığınız tarayıcınızda (google chrome, mozilla, explorer, yandex) EBA canlı dersprogramın çalışmasını engelleyen eklentiler olabilir. Bu eklentileri tarayınızı açtıktan sonra yukarıda köşede bulunan (sitenin uzantısının yazıldığı yerde) kilit simgesine tıklayıp site ayarlarına gelip orada belli izinleri vermeniz gerekmektedir. (flash, kamera, mikron, javascript)

4)Bilgisayarınız yeterince hızlı değilse yeni değilse donma meydana geliyorsa Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile çalışan programlardan tüm EBA Canlı Ders uygulamaları kapatılıp EBA’ya tekrar giriş yaparsanız canlı derse tekrar bağlanabilirsiniz. Bu işlemi yapamaz durumda ise bilgisayarınız bu defa bilgisayarı kapatıp açıp tekrar canlı derse bağlanabilirsiniz. Yeniden açtığınızda arka planda bulunan programlar siz açmadığınız için canlı derse girmenize engel olamayacaktır.

5) Bir diğer engellemelerden bir tanesi ise bilgisayarınızda bulunan antivirüs programının ve güvenlik duvarından kaynaklanmaktadır. Bu sıkıntıyı da programları devre dışı bırakarak EBA Canlı Ders programını bilgisayarınıza yeniden kurup açarak giderebilirsiniz.

6)Bilgisayarınıza EBA Canlı Derse girdiğiniz tarayıcınızda İnternet Download Menager, Ad Blocker vs gibi eklentiler varsa bunlar da EBA Canlı Ders uygulamasını açmakta sizlere sıkıntı çıkaracaktır. Bu programları devre dışı bırakarak yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz.

,,

7) Derse başlarken kullanılan ‘Başlat’ butonuna sistemin açılması için defalarca tıklanması basılması arka planda programın sürekli yeniden başlatması noktasında komut verdiği için yapılmaması gereken durumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor basit bir hata ama girememenize nede olmaktadır.

EBA’da daha önce yüklediğiniz uygulamayı silip tekrar yüklemek için izlemeniz gereken yol (EBA uygulamasını nasıl sileceğim?)

EBA uygulamasını kaldırmak için bilgisayardan başlat butonuna basın ardından Denetim Masası’na  gidin oradan programlar bölümünde EBA Canlı Ders uygulamasına tıklayarak kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra C: sürücüsü içerisindeki Program Files (x86) klasöründen EBA Canlı Ders klasörünü de silmeniz gerekecektir. Sırasıyla yapacağınız bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve antivirüs ile güvenlik duvarı devre dışı bırakma işlemlerini yapıp daha önce yukarıda anlattığımız durumları da göz önünde bulundurarak EBA Canlı Ders Uygulaması’nı yeniden kurunuz. İYİ DERSLER 🙂

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

jonturk

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 10 =