fbpx

Dünyanın en pahalı ülkeleri


 Seyahat etmek; rutinin dışına çıkmak, keşfetmek, yeni yerler görmek, yurt dışında yeni kültürlerle tanışmak birçok kişinin hayallerini süslüyor. Seyahat etmek isteyen birçok kişinin merak ettiği konulardan biri, gitmek istediğini ülkelerin pahalı olup olmadığı sorusu. Dünyanın en pahalı ülkelerini sizler için derledik.

 1. 1 BAHAMALAR


  Bahamalar, safir mavisi temiz suları, çeşitli aktivitleriyle, kumsallarıyla göz dolduran 700 adadan oluşan gözde tatil bölgelerinden. Bahamalara tatile gitmek isteyenlerin uçuş hariç haftalık kişi başı ortalama 1000 doları (BSD veya USD cinsinden yaklaşık aynı miktarda) gözden çıkarması gerekiyor. Bahamalar tatili gezginlerin cebini yaksa da gözde turistlik bölgede görülmeye değer birçok ada bulunuyor.

 2. 2 NORVEÇ


  Birçok gezginin tatil noktalarında Norveç'in sunabileceği çok şey var. Ülkenin muhteşem göz alıcı doğal manzaraları, doğayla iç içe olan uzun yürüyüş rotaları, kuzey ışıkları, İskandinav yemekleri, tarihi Viking şehirleri ve daha birçok şey turistleri kendine hayran bırakıyor. Ancak ülkede konaklama, yemek içme, eğlence fiyatları cep yakıyor. Birçok insanın Norveç’e gitmekten vazgeçiren en önemli neden olarak Norveç’in dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olması gösteriliyor.

  Norveç’i ziyaret edecek olan turistlere kahvaltı imkanı sunan otelleri tercih etmeleri, fazla masraftan kaçınmak istedikleri taktirde öğle ve akşam yemeklerini süpermarketten alacakları atıştırmalarla geçiştirmeleri tavsiye ediliyor.

 3. 3 İSVİÇRE


    Avrupa’nın ekonomik ve kültürel  çekim noktası olan İsviçre; dünyanın en zengin ülkelerinden… İsviçre denilince ilk olarak akıllara Alp dağları, gölleri, temiz havası, saatleri, çikolataları ve elbette Heidi geliyor. Yaşam kalitesi endeksinde her yıl en tepelerde yer alan İsviçre yaşanacak, turist olarak ziyaret edilecek en iyi ülkelerden birisi gösteriliyor. İsviçre’de çalışıp Frank kazananlar için sorun olmasa da İsviçre, Avrupa’nın ve dünyanın en pahalı ülkelerinden… 

 4. 4 LÜKSEMBURG


   Elinize bir harita alın ve Lüksemburg’un nerede olduğunu işaret koymaya çalışın. Eğer coğrafyanız çok iyi değil ise veyahut komşu ülkelerde yaşamıyorsanız Lüksemburg’un yerini bulmanız zor olabilir. Zira Lüksemburg gerçekten çok küçük bir ülke.
  Batı Avrupa'nın tam ortasında bulunan Lüksemburg’un; Fransa, Almanya, Belçika'yla sınırı var. Bu küçük şirin ülke Avrupa'daki hemen hemen her büyük başkentten kısa bir yolculuk için ideal bir konuma sahip.
  Lüksemburg; muhteşem kaleleri, şirin kiliseleri ve küçük arka sokaklarıyla ortaçağ yansımalarının en iyi örneklerinin bulunduğu bir ülke. Tüm bu özellikler bu şirin ülkeye dünyanın dört bir yanından turistleri çekiyor.
  Kişi başına düşen milli geliri yaklaşık 105.000 dolar Lüksemburg turistler için Avrupa’daki pahalı ülkelerden. Şöyle ki normal bir restaurantta tek bir ana yemek siparişinize göre 20 euro civarında. Lüksemburg’ta diğer Avrupa ülkelerine göre ucuz neler var sorusuna sigara mamülleri şeklinde cevap verebiliriz. Zira Lüksemburg, tüm AB ülkelerinden çok daha ucuz olan sigara ve tütüne uzanan düşük vergileriyle ünlüdür..

 5. 5 Danimarka


   Danimarka’ya gitmek için birçok neden mevcut. Bu nedenlerden birkaçı, Avrupa’nın en uzun alışveriş caddesine göz atmak, Kopenhag’ın renkli mimarisi eşliğinde yürüyüş yapmak, lezzetli balık restaurantlarda yeni tatlar deneyimlemek, dünyanın en iyi sosisli sandviçlerini tatmak olabilir. 

  Danimarka birkaç nedenden dolayı dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir. 

  Danimarka’nın dünya genelinde en yüksek asgari ücretlerden birine sahip olduğu bilinmektedir. Şöyle ki Danimarka’daki asgari ücret ABD'deki asgari ücretin neredeyse iki katı kadardır. Ülkede işgücü oranları da çok yüksek. Yaşam maliyeti de bu bağlamda kaçınılmaz olarak yükseliyor. Ülkede taksi hizmetleri, restaurantlar birçok Avrupa ülkesine kıyasla yine çok yüksektir.

 6. 6 Singapur


  Singapur, dünyanın en pahalı ülkerinden biri olmasının yanı sıra turistler için dünyanın en popüler noktalarından biridir. Büyük bir ada olan Singapur, ana adayı çevreleyen, çoğu ıssız 62 küçük adadan meydana gelir. Singapur şehir devletidir. Ülkenin başkenti de Singapur’dur. Gıda, içecek, giyim, ev gereçleri, kira, ulaşım ve elektrik faturaları gibi kategoriler dahil 160 ürün ve hizmette 400'den fazla bireysel fiyatı karşılaştıran Dünya Çapında Yaşam Maliyetinin son yıllardaki raporlarında Singapur dünyanın en pahalı ülkeleri arasında yer almıştır.


 7. 7 Japonya


  Japonya tarih boyunca kendine has kültürü ve eşsiz gelenekleri ile popüler turistik merkezlerden biri olmuştur. Ada ülkesi olan Japonya’nın dünyanın en eşsiz ülkelerinden biri olmasının birçok nedeni var.
  Japonya, turistler için dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir. Airbn’nin yasak olduğu ülkeye ziyaretinizde otellerde kalıyorsanız, dışarıda yemek yiyorsanız  Japonya’nın her yerini de keşfetmek amacı taşıyorsanız. Günde 200 doların üzerinde harcama yapmayı gözden çıkarmalısınız.

  Dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olan Japonya seyahatinizde daha az masraf yapmak istiyorsanız, kalacak yer için couchsurfing tercih etmeli, pahalı restaurantlardan kaçınmalı, gezinizde çok pahalı olan trenleri değil otobüsleri tercih etmelisiniz.

  Kaynak: HABERİNOLACAK


Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı