fbpx

Döviz kurlarındaki artıştan en fazla zarar gören sektörlerden biri futbol dünyası oldu. Euro/TL kurunun zaman zaman 7.5 ‘i görmesiyle Süper Lig ekipleri soğuk terler dökmeye futbbolcular ise servetlerine servet katmaya başladı.  Örneğin Beşiktaş’lı yıldız Pepe’nin alacağı ücret, maç sırasında 2 milyon lira arttı. 

Dört büyükler içinde yıllık 4 milyon 750 bin Euro ile en fazla kazanan futbolcu olan Beşiktaş’ın geçen sezon iki yıllık anlaşma yaptığı Pepe’nin ücreti, euro/TL kurunda yaşanan sert yükselişle 19 milyon liradan 35 milyon liraya yükseldi. Pepe’nin Artı 4 bin euro da maç başı ücreti var.

Pepe’nin Aksiharspor maçı öncesi yıllık garanti ücreti 36 milyon liraydı. Mücadele sonunda, euro/TL kurunun 8.10’u görmesiyle birlikte, 38 milyon liraya kadar ulaştı.

Beşiktaş’ın Portekizli stoperinin ardından en fazla ücreti alan isim ise 4,35 milyon euro ile yine bir diğer Beşiktaşlı, İspanyol santrfor Alvaro Negredo oldu. Pepe ve Negredo’yu, 4,2 milyon euro ile Fenerbahçeli Slimani ve Galatasaraylı Feghouili takip etti.

İşte Süper Lig’in ‘para babaları’

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =