fbpx

 Forwardkeys ve WTTC tarafından yapılan yeni bir araştırma, Haziran 2020’nin ilk yarısında Yunanistan ve Portekiz’deki turizm rezervasyonlarında önemli bir artış kaydederken, İngiltere’nin düşüşü yukarıda belirtilen dönemde dramatiktir. Geçen yıl yaklaşık 40 milyon denizaşırı ziyaretçi Birleşik Krallık’a seyahat ederken, bu yıl turistlerin akışını ne kadar stabilize edeceği konusunda şüpheler var.

Araştırmaya göre, seyahat kısıtlamaları ve karantina günlerinin Haziran 2019’da en çok rezervasyon yapılan Avrupa şehri olan Londra’yı, Paris ve Roma’yı da olumsuz etkilediği görülüyor. Bu yıl Londra, Haziran ayının ilk yarısında en çok rezerve edilen Avrupa şehirleriyle listenin 10. sırada yer alıyor. Şehrin bu yılki sıralamasındaki düşüşü önemli.

Avrupa’da kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması başladı ve bu da birçok ülkede rezervasyonların artmasına neden oldu.

Böylece, Forwardkeys ve WTTC’ye göre Lizbon, Haziran 2020’nin ilk yarısında en çok rezervasyon yapılan Avrupa şehirlerinin zirvesine ulaşırken, geçen yıl aynı zamanda sıralamanın en altında yer aldı. Aynı zamanda, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, Portekiz’in sağlık ve güvenlik protokollerini uygulayan ilk ülkelerden biri olduğuna ve iletim kontrol muayenesi alanında seçkin olduğuna dikkat çekiyor.

Yunanistan’ın 2020 için ilk 10’da 4. sırada yer alması, 2019’da bile listede yer almaması önemlidir.

Özetle, Haziran 2020’nin ilk yarısında en çok rezerve edilen en iyi 10 Avrupa şehrini ayrıntılı olarak rapor edelim. Yukarıda belirtildiği gibi Lizbon listenin en üst sıralarında yer almaktadır. Listenin ikinci sırada Paris, üçüncü sırada Amsterdam geliyor. Yunanistan 2020 için de listede yer alıyor ve Atina 4. sırada yer alıyor. Ardından, Haziran 2020’nin ilk yarısında en çok rezerve edilen Avrupa şehirlerinin ilk 5’ini tamamlayan Roma geliyor.

Madrid listenin 6., Frankfurt listenin 7. sırada yer alıyor. Listenin 8., 9. ve 10. sıralarında sırasıyla Viyana, Barselona ve Londra yer alıyor.

Haziran 2019’un ilk yarısında en çok rezerve edilen en iyi 10 Avrupa şehriyle aynı listede bazı önemli değişiklikler vardı. Örneğin, Londra listenin başında yer alırken, Yunanistan hiç dahil edilmedi. Lizbon listenin en altındaydı ve Münih 2019’da ilk 10’a dahil edildi, ancak 2020 için ilk 10’da yer almayı başaramadı.

Daha spesifik olarak, Londra Haziran 2019’un ilk yarısında en çok rezerve edilen Avrupa şehriydi. Paris ikinci, Roma ise üçüncü oldu. Amsterdam 2019’da 4., Barselona 5. oldu. Madrid 6. sırada, Frankfurt ise 7. sırada yer aldı. 8., 9. ve 10. sıralar 2019 yılında sırasıyla Viyana, Lizbon ve Münih’teydi.

Forwardkeys anketine göre, gelecekteki AB’ye uluslararası seyahat için düzenlenen yeni biletler Haziran ayının ilk yarısında 2019’un aynı dönemine göre% 84,4 azalırken, Mayıs ayında düşüş% 94,5’e yükseldi. Buna ek olarak, Londra’daki rezervasyonlar, Mayıs ayındaki (% -97.2) seviyenin hemen hemen ardından, Haziran ayında% -96.7’ye yükseldi.

AB’den gelen tüm uluslararası varış noktalarına yeni uçuşlar için rezervasyonlar, Haziran ayının ilk yarısında 2019’un aynı dönemine göre% 80,2 azalırken, Mayıs ayında azalma oranı% 92,3 oldu. Haziran ayının ilk yarısında Londra’dan yapılan rezervasyonlar yıllık% 89.8 düşerken, Mayıs ayında bu rakam% 94 idi.

Son olarak, WTTC’nin 2020 Ekonomik Etki Raporuna göre, 2019 boyunca Seyahat ve Turizm, 10 işten birinden (toplam 330 milyon) sorumluydu ve küresel GSYİH’ya% 10,3 katkıda bulundu ve tüm yeni işlerden dördünü oluşturdu.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × five =