fbpx

İnternet’in çocukların da kullanımına geçmesiyle birlikte tehlikeli oyunlar birbiri ardına çocukların hayatını tehlike atmaya devam ediyor. Bunlardan son olanı ise Mavi Bebek adlı oyun, Momo’ya benzeyen oyunun özellikleri çocukların hayatını tehlikeye atarak ölümüne kadar gitmesine neden oluyor. Peki nedir bu son zamanlarda en çok çocuklar tarafından indirilen oyun Mavi Bebek. İşte Momo’ya benzerliğiyle dikkat çeken Mavi Bebek oyunun özellikleri içeriği…

Mavi Bebek  fiziksel oynanan, sanal olmayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

– Oyunu oynayan çocuklara talimat veriyor.

– Çocukların kendisine ve çevresine zarar vermesine neden oluyor.

 – Hatta intihara sürükleyen bu tehlikeli oyun 

– Mavi Bebek Oyunu sosyal medya aracılığıyla çocuklara mesajlar gönderiyor.

– Gelen mesaj yoluyla ve verilen talimatlarla oyun başlıyor. 

Mavi Balina oyunu özellikle aileleri tarafından ilgiden ve sevgiden maruz kalan çocuklar tarafından oynanıyor. Kendisini boşlukta hisseden çocuklar bu oyunla kendisini bir hayal dünyasının içine koyuyor ve gelen tüm dijital mesajları gerçek hayatta uygulayarak rahatlıyor. Ve oyunda yeni bir bölüme geçiyor. Bu sayede bir şeyleri başarmış hissine kapılarak daha tehlikeli görevleri de yaparak ölüme kadar giden intihara neden olan kötü durumlara neden oluyor.

NOT: Çocuklarınızın bilgisayarında telefonunda ve tabletinde indirdiği oyunlara bakınız. Sizden habersiz oyun indirmemek için şifre koyarak oynamak istediği oyunları sizin bilginiz dahilinde indirmesine oynamasına dikkat ediniz.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =