fbpx

ABD’nin Idaho eyaletindeki Meridian şehrinde yaşayan Bryan Moss, altıncı kez büyük ikramiyenin sahibi oldu.

Idaho eyaletindeki şans oyunlarından sorumlu eyalet kurumu olan “Idaho Piyango”nun yaptığı basın açıklamasında Meridian şehrinde yaşayan Bryan Moss’un geçen hafta oynanan “Crossword” adlı kazı kazan oyunundan değeri tam 250.000 $ olan piyangoyu kazandığı ve Moss’un altıncı kez piyango ödülünün kazananı olduğu ifade edildi.Ayrıca “Idaho Piyango” kurumu yaptığı basın açıklamasında Moss’un altıncı kez kazandığı bu ödülün diğer kazandıklarına kıyasla “en büyüğü” olduğunu belirtti.

Moss, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada düzenli olarak piyango oynadığını çünkü piyango oyunlarını düzenleyen “Idaho Piyango” kurumunun eyaletteki okullara para yardımlarında bulunduğunu söyledi.

Idaho Piyango, kuruluşundan bu yana eyalette bulunan çeşitli devlet okullarına ve üniversitelere fon sağlamakta. Idaho Piyango günümüze kadar eyaletteki devlet okullarına ve üniversitelerine toplamda 961.5 milyon dolar katkıda bulundu.

Moss yaptığı açıklamada, “Idaho devlet okullarını desteklemekten gurur duyuyorum, şans oyunlarını sadece bu amaçla oynuyorum,” dedi. Piyangodan kazandığı paraları ise kızının gelecekteki eğitim masrafları için bir kenara koymayı planladığını söyledi. Moss “Altıncı kez piyango çıkması açık şansın göstergesi. Ayrıca bu parayı tamamen kızımın eğitimi için kullanacağım. Çok mutluyuz” dedi.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

jonturk

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 16 =