fbpx

Araç Arıza Lambası herhangi bir arıza olduğunu veya olabileceği durumlarda sürücüyü uyarır. Araç Arıza Lambası  arıza meydana gelmeden önce yanabilir. Bu durumda sürücü en kısa zamanda servise gitmesi gerekir.

Araç Arıza Lambası Neden Yanar? Araç Arıza Lambasını söndürmek için ne yapmam gerekiyor?

Araç Arıza Lambasını söndürmek için OBD cihazına bağlanması gerekir.  Eğer beyine (ECU) belli bir süre hatalı veri gelmesi halinde arıza lambasının yanmasına neden olur. Verilerin tekrar normal olarak gelmesiyle arıza lambası kendiliğinden söner. Eğer ki sorun devam ediyorsa OBD cihazı bağlanarak arıza kayıtları silinir.

Aracınızda yanmakta olan hiçbir arıza lambasını küçümsemeyiniz. Aracınızın gösterge panelinde arıza lambasının yanması durumunda servisten veya uzman kişilerden destek alınız.

Araç Arıza Lambası yandığında SUV araçlarda start stop devre dışı kalabilir

Bu durumda aracın aküsünde problem varmış gibi hisse kapılabilrsiniz ancak servise gittiğinizde akü ile ilgili bir problem olmadığı söylenecektir. Çünkü araç arıza ışığı yandığında özellikle elektrikli araçlarda start stop kendini korumaya alarak kapatır böylelikle daha büyük bir arıza meydana gelmesi araç tarafından önlenir. Genellikle araç içi lambaların değişmesi parça değişim gibi durumlar yüzünden bu uyarı ışığı yanar veya bakım zamanı geçtiği için bu uyarıyı silseniz bile tekrar gelecektir. Eğer arıza giderilmeden silerseniz bu uyarıyı ilerleyen zamanlarda aracın beyin kısmında sıkıntılarla karşılaşabilrsiniz.

https://haberinolacak.com/en-ucuz-sifir-araba-marka-ve-modelleri/

https://haberinolacak.com/dunyada-tek-adet-bulunan-ozel-otomobil-ferrari-omologata/

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Muhbir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =