fbpx

Afrika kıtasının güneyinde yer alan, eski Alman sömürge ülkerinden biri olan Namibya Cumhuriyeti’nin Oshana Bölgesi’nde yapılan yerel seçimlerde Adolf Hitler Uunona almış olduğu %85 oyla meclise girmeye hak kazandı.

Adolf Hitler Uunona’nın %85 oy aldığı Oshana Bölgesi, Almanca’nın yerel dil olarak konuşulduğu, birçok caddenin, mekanın hatta insanların hala Alman isimlerini taşıdığı bir yer.

Namibyalı politikacı,  ülkenin 21 Mart 1990 tarihinde Güney Afrika Cumhuriyeti’nden bağımsızlığını kazanmasından bu yana iktidarda olan SWAPO partisinin adayı olarak girdiği seçimi kazandıktan sonra, Alman Bild gazetesine bazı açıklamalarda bulundu.

“Babam bana bu adamın adını verdi. Babam muhtemelen Adolf Hitler‘in tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyordu. Çocukken bunu tamamen normal bir isim olarak görürdüm. Ancak büyüdükçe bu adamın tüm dünyayı fethetmek istediğini anladım” dedi. Namibyalı politikacı Alman adaşı olan Hitler gibi dünyaya hükmetmek için planlar yapmadığını ve Nazi ideolojisiyle hiçbir alakasının olmadığını belirtti.

Adolf Hitler Uunona, seçimi kazandığı bölgeye atıfta bulunarak, ‘Bu isme sahip olmam, Oshana’yı fethetmek istediğim anlamına gelmiyor’ dedi. Politikacı, karısının ona Adolf ismiyle seslendiğini ve genellikle kendisini “Adolf Uunona” olarak tanıttığını, ayrıca adını resmi olarak değiştirmek için “çok geç” olduğunu söyledi.

Uunona, seçimde rakibinin aldığı 213 oya karşılık 1.196 oyla yerel seçimin kazananı oldu.

Adolf Hitler Uunona’nın ismi, hükümete yakın gazetede yayınlanan aday listesinde ‘Adolf H’ olarak gösterildi ancak sonuçların açıklandığı resmi web sitesinde tam haliyle yer aldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

jonturk

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 3 =

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı