fbpx

Acun Ilıcalı’nın yeni yarışma programı Exatlon Challenge,Türkiye’nin ünlü sosyal medya fenomenlerini karşı karşıya getiriyor.  3 Temmuz Cuma günü film ve dizi izleme platformu Netflix üzerinden yayınlanmaya başlayan yarışmayı ise ünlü Youtuber fenomen Orkun Işıtmak sunuyor.

Siyah ve Beyaz olarak ayrılan iki takımın yarışmacıları haftalarca özel kamplarda yaşayacak ve hem takımlarının galibiyeti hem de bireysel şampiyonlukları için parkurlarda yarışacaklar.

Peki Exatlon Challenge yarışmacıları kimlerdir? Sosyal medya fenomenlerinin oluşturduğu iki takımın yarışmacılarını sizler için inceledik.

sdadsadas - İçerik Ekle

Beyaz Takım

 1. 1 Elanur Pat


  Twitch yayıncısıdır. Twitch’te izlenmesi en çok keyif veren yayıncılardan birisidir.Twitch’te Counter Strike 1.6 ve CS:GO gibi FPS tarzı oyunlar oynamaktadır.Twitch’te 365 bin takipçisi bulunmaktadır.Elanur, Instagram’da da oldukça popüler.Instagram’da 907 bin takipçisi vardır. Twitch’te ünlü olduktan sonra müzisyenliğe de adım atmıştır. “Bela” isimli video klibi Youtube’da 35 milyon kere görüntülenmiştir. Kendisi halen Yalova Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı yazılım mühendisliği birinci sınıf öğrencisidir.  19 yaşındadır.

 2. 2 Buse Plan


  Youtube fenomenidir.Youtube kanalında gezip, gördüğü yerlerle ilgili videolar çekmesiyle tanınmaktadır.Youtube’da 95 bin abonesi vardır.KendisininBiseksüel olduğunu söylemiştir (hem erkek hem kadınlara yönelik romantik çekim, cinsel çekim veya cinsel davranış).Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.  26yaşındadır.

 3. 3 Mia Fitz (Gözde Demiral)


  Twitch yayıncısıdır. Twitch’teki kanalının ismi olan MiaFitz adıyla tanınmaktadır. Twitch’in en çok izlenen fenomenlerinden biri olan Gözde Demiral yayınlarında daha çok Lol ve Pubg gibi oyunlar oynamaktadır. Twitch’te 487 bin takipçisi vardır. 2018 yılında düzenlenen Türkiye'nin içerik üreticilerinin ödüllendirildiği “Oyunun Yıldızları” isimli ödül  töreninde “Yılın Kadın Yayıncısı” ödülünü almıştır. Ünlü fenomenin ayrıca Youtube kanalı da bulunmaktadır. Youtube’de 51 bin takipçisi vardır. 22 yaşındadır.

 4. 4 Dilara Aydın


  Instagram fenomenidir. Instagram’da makyaj, kişisel bakım, alışveriş, moda ve yemek ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Instagram’da 183 bin takipçisi vardır. Instagram kadar çok kullanmasa da Youtube kanalına da zaman zaman videolar atmaktadır ve 7 bin abonesi bulunmaktadır. 23 yaşındadır.

 5. 5 Barış Erdoğan


  Youtube fenomenidir. Youtube kanalında performans/aksiyon videoları gibi çeşitli eğlence içerikli videolar çekmektedir. Youtube’da 273 bin abonesi vardır. Ayrıca Türkiye Parkur Şampiyonluğu’nda parkur şampiyonluğu ve Ninja Warrior’da bölüm birinciliği bulunmaktadır. 25 yaşındadır.

 6. 6 Doğan Kabak


  Youtube fenomenidir. Youtube’da araba modelleri üzerine videolar çekmektedir. Youtube’da 1 milyon 400 bin abonesi vardır. Ayrıca uzun bir süre Otomobil Gazeteciliği yapmış ve EVO, Autocar gibi dergilerin yazı işleri müdürlüğünü yürütmüştür. 39 yaşındadır.

 7. 7 Furkan Yaman


  Youtube fenomenidir. Youtube’da oyun içerikli videolar yapmaktadır. Youtube’da 440 bin abonesi bulunmaktaAyrıca Twitch kanalında eğlence içerikli yayınlar yapmaktadır.21 yaşındadır.

 8. 8 Mendebur Lemur (Hakan)


  Youtube fenomenidir. Gerçek ismi Hakan. Youtube'da Mendebur Lemur olarak tanınmaktadır. Youtube’da birçok farklı içerikli videolar yapmaktadır. Youtube’da 1 Milyon 600 bin takipçisi bulunmaktadır. 22 yaşındadır.


  Siyah Takım

 9. 9 Dilan Ay


  Youtube fenomenidir. Kendi Youtube kanalında sporve sağlıklı beslenmeüzerine videolar çekmektedir.Youtube’da 47 bin abonesi vardır. TRT’de yayınlanmakta olan Payitaht: Abdülhamid dizisinde birkaç bölüm oyunculuk yapmıştır. 24 yaşındadır.

 10. 10 Yağmur Karabal


  Instagram fenomenidir. Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanan Yağmur Karabal’ın, Instagram’da 273 bin takipçisi bulunmakta.Kendisi BJK TV’de 1 yıl spor spikerliği yapmıştır.Yağmur Karabal daha önceden Özcan Deniz ve Onur Tuna gibi ünlü oyuncular ile aşk yaşadığı haberleri ile gündeme gelmişti. Şimdi dijital medya alanında çalışmaları sürdürmektedir. 27 yaşındadır.

 11. 11 Öykü Berkan


  Instagram fenomenidir. Instagram’da 723 bin takipçisi bulunmaktadır. Kendisinin ayrıca bir Youtube kanalı vardır ve kanalında genellikle makyaj içerikli videolar çekmektedir. Youtube’da 190 bin abonesi vardır. 18 yaşındadır.

 12. 12 Zeynep Aleyna Şen


  Instagram ve Youtube fenomenidir. Instagram’ı aktif bir şekilde kullananAleyna Şen, Youtube’da ise makyaj üzerine çektiği vlog videoları ile tanınmaktadır.Ayrıca Youtube’da gezdiği yerlerin videolarını çekerek takipçileriyle paylaşmaktadır.Kendisinin Instagram’da 295 bin, Youtube’da ise 37 bin takipçisi bulunmaktadır. 21 yaşındadır.

 13. 13 Ağır Sağlam (Furkan Kaya)


  Youtube fenomenidir. Gerçek adı Furkan Kaya’dır. Furkan Kaya’nın arkadaşları ile ortak oldukları Ağır Sağlam isminde bir Youtube kanalı ve web sitesi vardır.Furkan Kaya ve arkadaşları Youtube’da hazırladığı videolar üzerinden izleyicilere koçluk ve eğitmenlik yapmaktadırlar. Sporcu kişiliği ile yarışmada ön plana çıkan Furkan Kaya Powerlifting ve Strongman sporcusudur.Youtube’daki kanalının 535 bin abonesi vardır.

 14. 14 Buğra kazancı (Bugraak-MineCraft Evi)


  Youtube fenomenidir. MineCraft evi ve kendi kişisel kanalı olmak üzere iki tane Youtube hesabı vardır. Kanallarında oyun içerik ile videolar çekmektedir. Buğra Kazancı televizyon kanallarına da çıkmıştır. 3 sene önce TRT Haber’de yayınlanan “Hayat Tadında” programına konuk olmuş, 2018 yılında ise Disney Channel'da "Buğra ile Neler Neler" adlı bir program yapmıştır. MineCraft Evi kanalının Youtube’da 2 milyon 140 bin abonesi vardır. Kendi kişisel kanalının ise 70 bin abonesi vardır. 24 yaşındadır.

 15. 15 Uras Benlioğlu


  Youtube fenomenidir. Youtube’da “Uras'la Pratik Bilgiler” adlı kanalı vardır. Youtube kanalının 2 milyon 830 bin abonesi vardır. Kanalında günlük yaşantıyla alakalı pratik bilgiler veren ve eğlenceli deneyler içeren videolar yapmaktadır.Kendisi ayrıca  ATV Haber ve Show Haber gibi kanallarda 15 sene televizyon haberciliği yapmıştır. Haberciliğe ara verdikten sonra birçok dizi ve televizyon programlarının kamera arkasında çalışmıştır. 38 yaşındadır.

 16. 16 Hayrettin


  Türkiye’nin en çok tanınan Youtube fenomeni desek yanılmış olmayız. Hayrettin’i yapmış olduğu komedi programlarından ve oynağı birçok film ve televizyon dizisinden zaten tanıyorsunuz. Kendisitelevizyon dışında Youtube’da da çok aktif. Kanalında şaka tarzı içerikler yapmaktadır. Youtube’da kendi adını taşıyan kanalının 2 milyon abonesi bulunmaktadır.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

jonturk

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + seven =

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı